منتشر شده در
آپدیت شد

کاوچ سرفینگ یا مهمان نوازی رایگان در تمامی نقاط جهان

تایلند

 • نویسنده
  نام
  توحید شعبانلو
 • تانیا – میزبان من در چیانگ مای

  کاوچ سرفینگ Couchsurfing

  سایت های زیادی هستن که شما میتونید با عضویت در این سایت ها از امکاناتی نظیر پیدا کردن میزبان ازشون استفاده کنید .این سایت ها تعداد انگشت شماری هستن ولی بهترین و موفق ترین این سایت ها کاوچ سرفینگ Couchsurfing هستش که به صورت کاملا رایگان میتونید در خونه محلی ها اقامت کنید. در این بین بعضی از این وبسایت ها پولی هستن یعنی بعد از اقامت در خونه مورد نظر شما می بایستی یه مبلغ اجاره نسبت به تعداد روزهایی که موندین بپردازین که معروف ترینشون سایت AirBnb هستش.

  تاریخچه کاوچ سرفینگ

  اولین بار در سال 1999 یک برنامه نویس اهل بوستون به اسم کیسی فنتون این ایده را مطرح کرد.کیسی 21 ساله پس از اینکه  پروازی ارزان از بوستون به ایسلند پیدا کرد متوجه شد که در آن جا جایی برای اقامت ندارد. فنتون یک پایگاه داده از دانشگاه ایسلند را هک کرده و به صورت تصادفی به 1500 دانشجو ایمیل فرستاد و خواستار اقامت در خانه هایشان بدون پرداخت هیچ گونه مبلغی شد.نتیجه این بود که او بین 50 تا 100 پیشنهاد دریافت کرد و از بین آن ها در خانه یک خواننده ایسلندی اقامت کرد.پس از بازگشتش به ایسلند این ایده به ذهنش رسید که سایتی با نام کاوچ سرفینگ (کاناپه گرد) ایجاد کند و نهایتا این وبسایت در 12 ژوئن سال 1999 ثبت رسمی شد.

  کیسی فنتون بنیانگذار کاوچ سرفینگ

  مزایای کاوچ سرفینگ چیه؟

  این که در طول سفرتون با آدم های بومی و محلی اون منطقه در ارتباط باشین تجربه بینظیریه چه برسه به این که بخواید مدتی رو توی خونه اون ها بگذرونید، غذاهاشون رو امتحان کنید، فرهنگ هاشونو یاد بگیرید و خیلی چیزای دیگه. کاوچ سرفینگ فقط به معنی پیدا کردن جای خواب نیست ، نزدیک به دوسال پیش در تهران میزبان الکساندر مرد 35 ساله ای بودم که فروشگاه لوازم آرایش در آلمان داشت، اولین سوالی که از اون پرسیدم این بود که باتوجه به این که میتونی هزینه هتل پرداخت کنی چرا تصمیم گرفتی که به خانه من بیای؟ و اون در جواب گفت برای لمس کردن فرهنگ ایرانی ها بهترین راه اینه که باهاشون زندگی کنی.

  محل اقامت من در پاریس

  چطور اعتماد کنیم ؟

  تا به الان تقریبا میزبان 80 جهانگرد در تهران بودم و در کشور های دیگه که سفر میکردم خونه 20 نفری موندم ولی تابحال هیچ مشکلی پیش نیومده.البته قبل انتخاب حتما پروفایلشون رو چک میکنم و قسمت توصیه نامه ها یا References رو خوب مطالعه میکنم تا تجربه مهمان ها و میزبان های گذشته اون شخص رو بدونم. در این زمینه پلیس کاوچ سرفینگ هم به صورت مجزا بر فعالیت های اعضا نظارت داره.

  پروفایل میزبان من در ایتالیا

  اما این وبسایت فقط مخصوص پیدا کردن میزبان و یا مهمان نیست .اگر موقعیت این را ندارید که با یک غریبه در یکجا زندگی کنید کاوچ سرفینگ این قابلیت رو هم داره که قرار هم بذارید، اگر در شهری هستید میتوانید ازمحلی های اون منطقه بخواهید که شما را به یک مکان دیدنی ببرند و یا رستوران هایی که هیچوقت روی نقشه پیدایشان نمیکنید.

  این پست ادامه دارد

  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها