منتشر شده در

زندگی یک بک پکر؛ تعریف سفر برای هر کسی متفاوت است

روزانه

 • نام
  توحید شعبانلو
 • تعریف سفر

  خانه من یک جا نیست

  تعریف سفر برای هر کسی متفاوت است، برای من سفر کردن به معنای ساکن نماندن است و به این معنی نیست که حتما باید از کشور و یا شهر خود خارج شد، سفر برای من به معنای کشف مکان ها و انسان های جدید است.شاید برای خیلی ها سفر اصلا به این معنی نیست و تصویری که از سفر برایشان تداعی می شود تصویر یک هتل پُر ستاره یا لم دادن در یک ساحل شلوغ با منظره دریای روبرو است.

  تاحالا واژه بک پکر رو شنیدید؟

  اصطلاحا به کسی که با کوله پشتی سفر میکند بک پکر گویند، یک بک پکر میتواند سفر آزاد تری را تجربه کند، البته اگر بخواهم منظورم را واضح تر برسانم، برای داشتن سفری آزاد حتما لازم نیست که با یک کوله پشتی کوچک سفر کرد و این واژه "کوله گرد" فقط یک اصطلاح است از کسی که آزادانه و بدون هیچ قید و بندی به اکتشاف جهان اطراف سفر میکند.

  سفر به عنوان یک BackPacker می تواند با هر وسیله ای باشد، با موتور، ماشین، هواپیما و چالش برانگیز ترین آن سفر با پای پیاده است و هیچهایک کردن در بین راه.

  اصولا سفر به این شکل را هر کسی نمی پذیرد بخصوص وقتی پا به سن میگذارید؛ این نوع سفر کردن چالش و هیجان زیادی دارد و به نظر من همین است که سفر تو را بیاد ماندنی میکند و همیشه قصه ای داری که برای دوستانت تعریف کنی و غروری تو را فرا بگیرد که تو توانستی این کار را انجام بدهی

  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها