منتشر شده در

موزه لوور پاریس؛ کارت بین المللی دانشگاهیان

فرانسه

 • نام
  توحید شعبانلو
 • موزهٔ لووْر

  این موزه یکی از زیباترین و کامل‌ترین موزه‌های جهان است، این مجموعه به عنوان شاهدی بر تاریخچه هنری اروپا بیش از سی و پنج هزار نقاشی، مجسمه و اثر هنری را در خود جای داده است. لوور با بیش از ده میلیون بازدید کننده در سال همچنان جایگاه خود را به عنوان محبوب‌ترین موزه جهان حفظ کرده است.

  عکسبرداری عروس و داماد در کنار لوور

  بدون شک کسایی که به پاریس سفر میکنن میخوان از لوور دیدن کنن مخصوصا اروپایی ها چون این موزه تاریخچه هنری اروپا رو در خودش جای داده. اما دلیل محبوبیت موزه لوور چیه؟ قبل از اینکه خانواده سلطنتی به کاخ ورسای نقل مکان کنند این مجموعه عظیم بخاطر تبدیل شدن به یک کاخ سلطنتی در قرن شانزدهم مورد تعمیر و بازسازی قرار گرفت. موزه لوور اولین بار در در طول انقلاب فرانسه افتتاح شد.در زمان سلطنت ناپلئون اسم موزه را به موزه لوور ناپلئون (Musee Napoleon) تغییر پیدا کرد و مجموعه را گسترش داد.

  سازمان بین المللی دانشگاهیان

  همیشه قبل از سفر با پرداخت مبلغی حدود 70 هزار تومان این کارت رو یک هفته ای تحویل میگیرم.مزیت های زیادی داره و در بیشتر کشورهای دنیا از جمله ایران میشه ازش استفاده کرد.از این کارت توی کشورهای دیگه استفاده کردم و هیچ مشکلی نداشت ولی نوبت که به موزه لوور رسید شک داشتم که اینجا هم قبول کنن چون مشکلی که هست روی کارت کلمه Islamic چاپ شده و به راحتی نذاشتن از کارت استفاده کنم ولی بالاخره برام رایگان تموم شد.قیمتی حدود 300 هزار تومن باید میدادم که این هزینه به صفر رسید.

  ارائه کارت بین المللی دانشگاهیان در موزه لوور

  بعد از وارد شدن به موزه راستش یکم گیج شدم با اینکه نقشه گرفتم ولی باز هم تعداد طبقات و راهروهای مختلف گیج کننده بود از طرفی باید مدیریت زمان هم میکردم تا بتونم فقط قسمت های مورد علاقه خودم رو بازدید کنم.اگر بخواهید تمام قسمت های موزه رو بازدید کنید حداقل سه روز زمان میبره.

  سالن اصلی طبقه اول لوور

   

  این سالن پر از نقاشی های ماندگار و برجسته تاریخ روی دیوارها چیده شده.سقف این بنا با موزائیک ها، نقاشی هاو حکاکی های زیبا تزئین شده که بعضی سفالینه های موجود در موزه قدمتی ۵۰۰۰ ساله دارن. در میان اتاق های آن نقاشی های بی نظیری از فرانسه دیده میشد که بعضی از این نقاشی ها آنقدر بزرگ بودن که روی دیوار های یک خانه معمولی جا نمیشن.اگر به انتهای سالن برید به آثار هنری کلاسیک شامل نقاشی مونالیزا و ونوس میلو میرسید.

  نقاشی جشن عروسی اثر پائول ورونز

  این نقاشی مربوط به ششصد سال پیشه که در سالن بزرگی نگهداری میشه.شاید تابلوی مونا لیزا مشهور ترین اثر هنری در موزه اما بسایری از بازدید کننده ها نمیدونن که بزرگترین نقاشی لوور همین "جشن عروسی در قانا" هست که توسط نقاش ونیزی ورونز کشیده شده و داستان اولین معجزه مسیح و تبدیل آب به شراب رو به تصویر میکشه.دقیقا روبروی این تابلو نقاشی مونا لیزا رو میشه پیدا کرد که البته حجم زیادی از بازدید کنندگان رو به سمت خودش میکشید و من هم به سختی تونستم چند تا عکس بگیرم :)

  نقاشی لیزا دل جوکوندو همون که به لبخند ژکوند معروفه

  متخصصان معتقدن ممکنه صورت این زن اسرار‌آمیز، ترکیبی از چند چهره‌ی مختلف باشه.به هر حال، کسایی که قدم به موزه لوور پاریس گذاشتن، حتما تعجب کردن که از میان هزاران اثر هنری و تاریخی و باستانی گران قیمت تر و با ارزش تر از تابلوی داوینچی که از تمدن ایران تا مصر در معرض دید ده ها میلیون گردشگر سالانه لوور قرار گرفته، چرا این اثر هنری در کانون توجه قرار گرفته است.

  در ادامه سری زدم به بخش "مصر" که در نوع خودش بی نظیر بود و میتونم بگم بیشترین بازدیدکننده ها در این قسمت وقت بیشتری رو میگذروندن.از بدشانسی من قسمت ایران باستان بسته بود به این علت که بخشی از موزه رو داشتن برای انتقال به تهران آماده میکردن.

  ویدیو 1 دقیقه ای از موزه لوور

  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها