منتشر شده در

دوستی تکنولوژی و تاریخ در شهر لیون؛ آرنولد و دوستان فرانسوی

فرانسه

 • نام
  توحید شعبانلو
 • دعوت شدن من به مهمانی در لیون

  قبل از سفر به لیون در فرانسه تصمیم داشتم باتوجه به محدودیت زمانی به این شهر سفر نکنم.نقشه بعدی ای که داشتم این بود که بعد از پاریس مستقیم به سمت ژنو در سوییس برم و دیگه به سمت لیون مسیرم رو کج نکنم.بعد از صحبت و مشورت با چندتا از دوستام قرار شد که به لیون برم.

  نمایی از ارتقاعات شهر لیون فرانسه

  لیون سومین شهر بزرگ فرانسه است که در شرق این کشور قرار داره. این شهر زیبا رو پایتخت خوش‌گذرانی فرانسه می‌نامند که دلایل خوبی هم برای این انتخاب وجود داره. لیون همچنین یکی از بزرگ‌ترین قطب‌های اقتصادی این کشور محسوب می‌شه. تکنولوژی به بهترین وجه در تار و پود معماری تاریخی این شهر رخنه کرده و با وجود غالب بودن معماری سنتی، جوی فوق العاده گیرا به این شهر بخشیده است.  کافه‌ها، رستوران‌ها، موزه‌ها و گالری‌ها از ویژگی‌های بسیار جذاب لیون به شمار می‌روند.

  میزبان من در لیون فرانسه تماشای مسابقه فوتبال در لیون

  میزبان من آرنولد به محض اینکه به خونش رسیدم من رو به دیدن مسابقه فوتبال تو خونه یکی از دوستاش دعوت کرد.چقدر آدم های صمیمی و گرمی هستن و قابل مقایسه با مردمی که در پاریس زندگی میکنن و خمیشه سرشون به کار و گرفتاری خودشونه نیستن. البته این خصوصیت شهرهای بزرگه مثل مقایسه تهران با شهرستانها.موقع پیتزا خوردن متوجه شدم که گوشت خوک داخلشه و میزبان متوجه من شدو بلافاصله برای من پاستا درست کرد چقدرهم خوشمزه بود.زبان مردم لیون فرانسوی است. کارکنان هتل‌ها، مکان‌های توریستی و رستوران‌ها قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی هستند. ولی در مناطق دور افتاد‌ تر از لحاظ تکلم به زبان انگلیس توسط افراد با مشکل مواجه خواهید شد. اطلاعات مربوط به سیستم حمل و نقل و تابلوهای راهنمایی و رانندگی اکثرا به زبان فرانسه نوشته شده است. در کوچه و خیابان، بسیاری از مردم (به ویژه جوانان) حداقل می‌توانند انگلیسی عمومی را صحبت کنند، ولی در صورتی که شما کمی بتوانید برخی از کلمات و یا جملات را به فرانسوی صحبت کنید بسیار خوشحال خواهند شد.استفاده از کلمات و عبارات اساسی مانند: Bonjour (به معنی سلام).

  بار هنرمندان شهر لیون

  معدودی از شهر‌های فرانسه هستند که همانند لیون می‌توانند تاریخ غنی و طولانی فرانسه را به جهانیان نشان دهند .این شهر پایتخت منطقه‌ی رون-آلپ بوده و در مرز بین سوییس و ایتالیا قرار دارد. با چشم‌پوشی از بلایای طبیعی و ساخته‌ی دست بشر در طول تاریخ ۲۰۰۰ ساله‌اش، بخش‌های غنی و مختلف لیون نمایانگر کامل تاریخ آن است. از حومه‌ی رنسانس Vieux تا تپه‌های فورویر Fourvière که رومیان برای اولین بار در آن سکنی گزیدند، هر‌کدام از مناطق لیون تجربه‌ی گردشگری منحصر به فردی را برای بازدیدکنندگان پیشنهاد می‌کند.

  لیون، شهر گرافیتی ها

  بسیاری از جاذبه‌های برتر لیون، در شب بیشتر خود را به نمایش می‌گذارند. به همین خاطر است که به این شهر نام پایتخت شب را داده‌اند. هم‌چنین این شهر زادگاه سرآشپزهای بزرگی است و به همین خاطر نیز به پایتخت غذاهای لذیذ شهرت یافته است.

  Mur des Canuts

  Mur des Canuts

  Mur des Canuts در بلوار DES Canuts واقع شده، این نقاشی دیواری گسترده، میراث محله‌ای را به تصویر می‌کشد که اولین مکان برای بیشتر بافندگان ابریشم در شهر بوده است.

  Mur des Canuts

  این نقاشی در سبک trompe-l’oeil نقاشی شده است و با آبرنگ بر روی گچ کشیده شده است تا مرز بین هنر و واقعیت را به تصویر بکشد. این نقاشی برای اولین بار در سال 1987 کشیده شد و سپس در طی سال‌های مختلف بازسازی و مرمت گردید.

  ویدیو کامل از جاذبه های شهر لیون فرانسه

  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها