منتشر شده در

پرلاشز؛ آرامگاه صادق هدایت، ادیت پیاف، اسکار وایلد و فردریک شوپن

فرانسه

 • نام
  توحید شعبانلو
 • آرامگاه صادق هدایت کجاست؟

  در جواب این سوال شما را میبرم به آرامستان پرلاشز در شهر پاریس تا ببینید کدامیک از ایرانی ها در این آرامستان دفن شده اند.

  در ابتدا به معرفی پرلاشز می پردازم ; پرلاشز به هیچکدام از گورستان های دنیا شبیه نیست. این گورستان  در شرق پاریس به سبک باغهای انگلیسی ساخته شد ، ولی به مرور زمان و با مدرن شدن پاریس تغییر کرده است. حال در این باغ ۴۴ هکتاری، حدود ۵ هزار درخت وجود دارد و بزرگترین پارک پایتخت فرانسه است. هرساله حدود ۲ میلیون توریست به علاوه پاریسی ها برای بازدید به پرلاشز می آیند.

    شماره قطعه افراد مهم در قبرستان

  با ورود به هر قبرستان در کشورهای مختلف در همان بدو ورود تابلویی میبینید که برای بازدیدکنندگان قرار گرفته. به راحتی شماره قطعه افرادی مثل ادیت پیاف ، اسکار وایلد ، فردریک شوپن رو میشد پیدا کرد ولی از صادق هدایت و غلامحسین ساعدی دو نویسنده مشهور ایرانی که در گورستان پرلاشز دفن شده اند خبری نبود و این کار رو برای من سخت میکرد به دلیل اینکه نه اینترنتی روی گوشیم داشتم و نه کسی میدونست صادق هدایت کجاست.

    جواکینو روسینی آهنگساز بزرگ ایتالیایی

    موسیقی‌ دانان لهستانی - فردریک شوپن

    دنون - اولین مدیر موزه لوور در زمان ناپلئون

  و بالاخره بعد از جستجوی طولانی در محیط بزرگ پرلاشز آرامگاه صادق هدایت بزرگ رو پیدا کردم .جالب بود که روی سنگ قبرصادق هدایت عکس جغد دیده میشد که نشانگر اثر محبوب و مشهور بوف کور بود.

   صادق هدایت - نویسنده ایرانی

  ویدیو کامل از پرلاشز

  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها