منتشر شده در

کمک رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه

ایران

 • نام
  توحید شعبانلو
 • زلزله کرمانشاه به بزرگی ۷٫۳ در تاریخ 21 آبان 96 اتفاق افتاد. این کار میسر نمیشد مگر با کمک شما عزیزان.از روزهای اول که شاهد چنین اتفاقی بودیم و با تماس با خانواده ها و دوستان غرب ایران در نواحی کرمانشاه و سرپل ذهاب و همینطور قصر شیرین از شدت این حادثه مطمعن شدیم.سال های زیادی رو سمت قصر شیرین و بعد هم کرمانشاه زندگی کردم و از شرایط و امکانات اونجا باخبر بودم تا اینکه به کمک مردم خیرخواه این کمک ها در عرض چند شب جمع آوری شد.

  کمک های جمع آوری شده در تهران

  وسایل مورد نیاز در همان ابتدا جمع آوری شد و جا داره از تمامی دوستان نزدیک و هرچند مردم از صمیم قلب تشکر کنم.حتی مردمی که توان مالی چندانی هم نداشتن با فراهم کردن وسایل اولیه ما رو شرمنده خودشون کردن.

  کمک های نقدی هم تا شب آخر مبلغ قابل توجهی شد که با این مبلغ وسایل بهداشتی,خوراکی و موارد مورد نیاز اولیه زلزله زدگان خریداری کردیم.خوشحال شدم وقتی وارد مغازه ای برای خرید میشدیم و مغازه دار بخاطر این امر خیر همکاری میکرد و از طرفی چند مورد هم به چشم میخرد که از این موقعت استفاده میکردند و جنس های خودشون رو به چند برابر قیمت اولیه میفروختن (حتما کسایی که پتو خرید کردند از این جریان اطلاع کامل دارن)

  جمع آوری کمک های خیرخواهانه مردم فلاح تهران

  بعد از جمع آوری کامل وسایل, شبانه به همراه سروش شعبانلو راهی غرب شدیم. در مسیر همان گونه که انتظار میرفت ماشین های شخصی و دولتی از سراسر ایران کمک رسانی میکردند و این باعث خوشحالیمان میشد.عکس پایین در مسیر نزدیک کوه بیستون مشاهده میکنید.

  مسیر رفت به سرپل در حوالی بیستون

  بعد از چند ساعت ترافیک و قفل شدن راه بالاخره به سرپل ذهاب رسیدیم .هدف کمک رسانی به مناطق دور بود و با توجه به همراهی یک بلد که به مناطق اشراف کامل داشت به روستاهایی که کمتر هدف کمک رسانی قرار میگرفتند حرکت کردیم .در نقشه پایین روستاها مشخص شده اند.

  روستاهایی که کمک شدند

  اين ويدئو شامل كمك هاي مردمي به مناطق زلزله زده غرب ايران از توابع سرپل ذهاب استان كرمانشاه است كه بصورت نقدی و غیر نقدی شما مردم عزیز كه فقط در يك روز جمع آوري شد كه با نمایندگی ما این امر امکان پذیر شد،مسئوليتي كه بر گردن ما گذاشته شده بود و خداروشكر مستقيم به دست نيازمندانش رسيد تا مبادا دل چركين بشين از اينكه ممكنه با دخالت نيروهاي دولتي اين امر ميسر نشه.

  خوشبختانه در طول مسير و موقع توزيع مشكلي پيش نيومد و به راحتي و عدالت بين مردم نيازمند پخش شد،عده اي به دليل اينكه بعضي اجناس رو داشتن قبول نمیکردن كه بگيرن از طرفي عده اي هم از اين طريق جمع آوري و بفروش ميرسوندن.به طور كل اين مناطق بصورت كامل از اجناس اشباع شده بنابراين نظر بنده اينه ديگه به اين مناطق حداقل كمك غيرنقدي نفرستيد.

  شايعاتي كه درمورد عدم كمك رساني به روستاهاي دور افتاده است صحت نداره و ضعف كمك رساني به مردم زلزله زده فقط در روزهاي اول اين فاجعه وجود داشته است.

  نتيجه اين كار بخاطر حمايت مردم عزيز و افرادي چون علي اميري،سروش شعبانلو،محمد حسين جان گيري،بچه هاي گروه آفرود عليرضا بيگي و خيلي از دوستان بود كه از زحمتاشون سپاسگذاريم.در آخر ،بعد از ده سال زندگي در اين مناطق و با همه خوبي ها و بدي هايي كه در اين دوران تجربه كردم وظيفه خودم دونستم كه در اين كار داوطلب بشم. توحيد شعبانلو - آبان ٩٦

  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها