منتشر شده در

هیچهایک در ایران؛ ماجراجویی یک اسپانیایی که به تراژدی تبدیل شد

ایران

 • نام
  توحید شعبانلو
 • هیچهایک چیه !؟

  اول براتون بگم که اصلا هیچهایک چیه; اگه بخوام یه تعریف مختصر از هیچهایک براتون بگم ; هیچهایک یا سواری رایگان برای مسافرایی هستش که میخوان از یه نقطه به نقطه دیگه ای سفر کنن و نمیخوان هیچ هزینه ای پرداخت کنن. این مسیر که از نقطه ای شروع و به نقطه دیگه ای ختم می شه ممکنه یک مسیر طولانی باشه حتی مسیری به درازای دو یا چند کشور.

  فواید هیچهایک چیه؟

  شاید اگه زیاد سفر کرده باشین اونم بصورت کوله گردی با این فواید آشنا باشید ولی برای کسی که تا بحال این تجربه رو نداشتن میگم که هیچهایک کردن علاوه بر این که باعث میشه پولتون رو در سفر بابت حمل و نقل ها خرج نکنید باعث میشه بتونید با افراد محلی اون منطقه وقتی بگذرونید, منظورم راننده هایی هستن که شما رو سوار میکنن. از همه مهمتر اینکه , این تجربه شیرین اگه بدون هیچ مشکلی به پایان برسه به یک خاطره تعریف کردنی تعریف میشه (باور کنید). اما جدای فایده اگر از بیرون به قضیه هیچهایک نگاه کنید هیچهایک کردن یعنی هدر دادن وقت بنظر میرسه که گاها این درسته ولی باید مواقعی که زمان کافی دارید این کارو انجام بدید بطور مثال من وقتی که از سن پترزبورگ به مسکو میومدم ساعت 6 صبح بود که زمان کافی هم تا ظهر داشتم .

  هیچهایک کردن ریسک زیادی میطلبه بخصوص در کشورهای مختلف با فرهنگ های مختلف متفاوته. در روسیه همه به من میگفتن که امکان نداره بتونی تو کشور ما اینکارو کنی چون یه راننده محاله برای یه غریبه نگه داره ولی امکان پذیر شد.


  داستان تلخ هیچهایک کردن جهانگرد اسپانیایی در ایران

  بعد از بازگشتم از سفرم به اروپا بعد از چند روز کارلوس از اسپانیا درخواست اقامت در خانه ام را کرد که من هم با کمال میل پذیرفتم.قبل از دعوت کردن حتما بیوگرافی کاملش رو مطالعه کردم و با توجه به تجربیاتی که داشت پذیرای او شدم.

  درخواست کارلوس برای اقامت

    راجع به کارلوس (کارلِس) باید بگم که تجربه های بینظیری داشت و بیشتر از همه روحیه ریسک پذیری بالای اون منو متعجب میکرد.کارلوس پسری 25 ساله که در شهر بارسلونای اسپانیا زندگی میکنه و مهندسی صنایع میخونه.کشورهایی که تاحالا سفر کرده هم به شرح زیره:

  آندورا، ارمنستان، آذربایجان، جمهوری چک، مصر، فنلاند، فرانسه، جورجیا، آلمان، گواتمالا، مجارستان، هند، ایران، ایتالیا، قزاقستان، قرقیزستان، مراکش، نپال، پرتغال، سوئیس، ترکیه، انگلستان

  اما چه اتفاقی افتاد؟ بعد از اینکه کارلوس از تهران رفت هیجهایک کردن رو شروع کرد تا با این کارش به گفته خودش تمام تصورات غلط از ایران رو از بین ببره (البته این اتفاق تلخ توسط کسی یا کسانی بود که انسان های غلطی بودن و به ایرانی ها بر نمیگرده)

  کارلوس در تهران

  درسته! کارلوس بیش از 6500 کیلومتر و 17 شهر در ایران رو هیچهایک کرد. موقعی که اولین شهر رو میخواست هیچهایک کنه که شهر قم هم بود بهش گفتم که هیچهایک در ایران کار راحتی نیست چون بیشتر مردم فلسفه هیچهایک رو نمیدونن و اگر هم سوارت کنن احتمال زیاد ازت پول بگیرن. خب این اتفاق گاها برعکس بوده یعنی مردم ایران بسیار روحیه گرم گرفتن با غریبه ها رو دارن بخصوص خارجی ها . اگر اینطور نیست به عکس های پایین نگاه کنید

  هیچهایک در ایران با تراکتور

  تجربه هیچهایک در ایران

  دزدیدن کارلوس

  کارلوس بعد از طی کردن 47 روز در ایران و 6500 کیلومتر هیچهایک کردن در ایران به تله افتاد. سارقی که به بهانه هیچهایک تمام وسایل اون رو دزدید.به گفته خود کارلوس همه چیزم رو درزید جز دو تا دستم که بتونم اندامم رو بپوشونم . این اتفاق در بروجرد افتاد و مسافرخانه زاگرس در بروجرد اقامت کارلوس را رایگان کرد تا شرایطش بهبود پیدا کنه و از طریق پلیس بروجرد این سرقت رو پیگیری کنه که نتیجه ای هم نداشت.

  مسافرخانه زاگرس در بروجرد

  کارلوس بعد از بازگشتش به تهران از طریق سفارت اسپانیا حمایت شد و در نهایت به کشورش برگشت.به گفته خودش " محبت های ایرانی ها در مقابل این حادثه تلخ مثل دریا بود در مقابل قطره " کارلوس به من گفته اینبار با روحیه ای قوی تر, هوشیار تر به ایران بر میگردم.

  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها