منتشر شده در

دور دنیا با امید غلامعلی پور؛ سفر به 75 کشور دنیا با پاسپورت ایرانی

ایران

 • نام
  توحید شعبانلو
 • این بار به خونه امید غلامعلی پور رفتم تا راجع به سفرهاش برام بگه. از مدت ها قبل تصمیم ملاقات با امید رو داشتم تا درمورد سفرهای آیندم از تجربیاتش استفاده کنم و سرانجام امید من رو به خونه اش دعوت کرد.

  امید شخصیت جالبی داره، شاید این رو از اولین لحظه ای که وارد خونش شدم فهمیدم! یک خونه رویایی برای هر جهانگردی، کمتر جهانگردی رو میتونید پیدا کنید که انقدر به تزئین یادگاری های سفرهاش علاقه داشته باشه؛ فقط من یادمه که برادران امیدوار این کار رو به خوبی انجام میدادن.

  کبریت هایی از 75 کشور جهان

  وقتی پیش هر جهانگردی هم صحبت میشید هیچوقت حوصلتون سَر نمیره چون انقدر خاطرات جالب برای گفتن دارن که انگار شما دارید اون خاطره ها رو توی همون لحظه زندگی میکنید، اگر مثل من آدم کم حرفی باشید بعد از چند بار سفر متوجه میشید که چقدر خاطره دارید که دلتون میخواد اونهارو در قالب فیلم و عکس و یا حتی نوشته بازگو کنید.

  خاطرات امید راجع به کشورهایی که رفته بود خیلی جالب و بعضی ها هم ترسناک بودن مثل اتفاقی که براش در کشور هایتی افتاده بود، و همینطور پروازی که یک روز قبل از بمب گذاری در ترکیه داشت. از تجربه های ویزاهایی که گرفته بود گفت و اینکه با پاسپورت ایرانی چقدر سخت میشه ویزا گرفت حتی اگه پاسپورتت پُر از ویزای کشورهای مختلف باشه باز هم امکان رد شدن درخواست ویزا رو داری، بعد به این نتیجه رسیدیم که تنها سفری که رایگان و بدون ویزاست سفر آخرته :(

  از نظر امید مهاجرت امر راحتی نیست! مخصوصا برای کسایی که در کشور یا شهرشون دلبستگی هایی مثل خانواده و دوستانشون دارن بنظر امید مهاجرت در سنین پایین خیلی راحت تره چون دلبستگی های کمتری داری و در سنین کمتر جرعت ریسک بالاتر به شما اجازه امتحان کردن هر مسیر سختی رو میده. این جواب رو وقتی شنیدم که از امید پرسیدم آیا میتونی کل یادگاری هات و دوستانت رو در ایران جا بذاری و مهاجرت کنی!؟

  اولین چیزی که یک جهانگرد واقعی باید یاد بگیره اینه که بعد از رد شدن ویزا دوباره و دوباره تلاش کنه و امید این رو خوب بلد بود، البته این فقط شامل جهانگردهای ایرانی میشه چون با قدرت پاسپورت ایرانی سختی کار برای گرفتن ویزا چندبرابر سخت تره ولی همیشه ممکنه! مثلا مراحل گرفتن ویزای شنگن به قدری استرس آوره که بعضی ها از گرفتنش صرف نظر میکنن.

  گوی برفی کشورهای مختلف

  امید از زندگی در ایران راضی بود، البته به این خاطر که فرصت بیشتری میتونه فراهم کنه و سفر کنه که این با زندگی در کشورهای دیگه شاید سخت تر باشه.بعد از سفر به 75 کشور جهان امید همچنان در تلاش برای بیشتر کردن لیست کشورهای موجود در جهانه، همین الان که این مقاله رو مینویسم امید به غرب و جنوب غربی قاره آفریقا سفر کرده.

  به امید روزی که بعد از اکتشاف کره زمین به کره دیگری سفر کنه و از اون جا هم برای ما تجربه بفرسته! 😂

  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها