منتشر شده در

شکردشت؛از ییلاق‌های منحصربه‌فرد و بکر شمال ایران

ایران

 • نام
  توحید شعبانلو
 • تالش یکی از مناطق دست نخورده، بکر و پرجاذبه شمال کشوره. البته اشتباه نکنید منظور آن شمال شلوغ و گرم و شرجی نیست که تا چند روز تعطیلی پیش می‌آید همه به سمت اون سرازیر میشن. درواقع تالش یک منطقه سرسبز از شماله که نیمی از آن کوهستانی و نیمی دیگر خزریه. به همین دلیل از موقعیت و آب و هوای منحصر به فردی برخورداره. البته خود تالش وسعت زیادی داره و هر یک از روستاها و مناطق گردشگری اون به اندازه زیادی جاذبه و وصف دیدن داره.

  اما بین این همه روستا در شمال ایران چرا ییلاق شکردشت!؟

  این منطقه زیبا در ارتفاع بالاتر از ۱۷۰۰ متر، در شمال شهرستان تالش، به نام ییلاق شکردشت وجود داره که به دلیل کوهستانی بودن و سختی مسیر، در زمان های قدیم بیشتر مورد توجه پادشاهان بود و برای تفریح و شکار به این منطقه ییلاقی می آمدند .

  تالش به شکردشت

  جاده منتهی به دهکده ییلاقی شکردشت، مسیری خاکیه که طی کردن این مسیر با استفاده از خوردروهای شخصی دشواره و ساکنان محلی هم معمولا از خودرو نیسان برای رفت و آمد استفاده می کنن.

  این جاده زیبا با چشم انداز کم نظیری از کوهستان و جنگل های انبوه راش و افرا در بیشتر روزهای فصل بهار و تابستان غرق در مه است.

  برخلاف بسیاری از نقاط طبیعی دیدنی ایران که به دلیل حضور گردشگران کم توجه به محیط زیست، به مرور زیبایی های اولیه خود را از دست می دهند، این منطقه از شمال ایران هنوز هم تا حدود زیادی دست نخورده باقی مانده است. شکردشت به عنوان سکونتگاهی ییلاقی در بهار و تابستان مورد استفاده مردم مناطق کم ارتفاع و روستاهای اطراف قرار می گیرد. ولی با وجود سرما و برف شدید در فصل پاییز و زمستان، بعضی از ساکنان منطقه تمام فصل سال در این منطقه زندگی می کنند.

  این منطقه ییلاق‌های زیبا و متعددی دارد،ییلاق لورهونی ییلاق لپون دشت، ییلاق چورون، ییلاق پیرکری و ییلاق اسب‌سرا از این جمله‌اند، و همینطور جنگل های زیبای راش و افرا در مسیر، پوشش گیاهی دل انگیز، دشت های سرسبز، دشت گل های طبیعی و چشمه های جوشان و همینطور سکونت گاه های منحصر بفرد و زندگی روستایی مناظر چشم نواز این منطقه را شکل داده است.

  ویدیو کامل از ییلاق شکر دشت

  تجهیزات مورد نیاز

  بدون شک اگر شما حداقل وسایل کمپینگ را نداشته باشید دچار مشکل می شوید به خصوص اگر میخواهید شب را در کوهستان بمانید، وسایل های اصلی مثل چادر، کیسه خواب،چراغ قوه و ...

  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها