منتشر شده در

سفرنامه رُم؛ موزه شش هزار ساله، دیدار با جیانکارلو لوکوئنزی

ایتالیا

 • نام
  توحید شعبانلو
 • شهر فلورانس به سمت شهر رُم

  بعد از چند روز اقامت در فلورانس ایتالیا راهی شهر رُم، پایتخت ایتالیا شدم. این مسیر حدود 4 ساعت به طول انجامید و یکی از زیباترین جاده ها در طول سفرهای اخیرم بود. باید دوباره اشاره کنم که تقریبا تمام مسیرهای اروپا رو میتونید با یک هزینه ارزان با کمپانی فیلیکس باس سفر کنید.

  خیلی از دوستانم همیشه از من میپرسن که چطور از این شهر به اون شهر و حتی از این کشور به اون کشور در اروپا سفر میکنی، یکی از این راه ها که خیلی هم به صرفه است سفر با اتوبوس است، بذارید قبل از شروع این پست :داستان این شرکت رو بهتون بگم، این شعار شرکت فیلیکس باس هست

  با FlixBus صرفه جویی کنید! صرفه جویی در هزینه با بلیط اتوبوس ارزان خود، صرفه جویی در زمان با برنامه دقیق اتوبوس و اتوبوس های وقت شناس ما و حفظ محیط زیست

  فیلیکس باس یک شرکت اتوبوسرانی در اروپا هست که تو کل کشورهای اروپایی مسافر جابجا میکنه، داخل اتوبوس معمولا وای فای هست ولی نه همشون- لازمه برای اونایی که نمیدونن هم یه توضیح مختصر بدم که با ویزای شنگن شما به راحتی میتونی از مرزهای کشورهای عضو شنگن عبور کنی تقریبا مثل مسافرت شهر به شهر داخل ایران ؛ خلاصه تقریبا تمامی هزینه های حمل نقل من بین شهر ها و کشوهای اروپا خرج این شرکت شد که نوش جونشون، هزینه کم و ساعت حرکت دقیق همونطور که شعارشون هم همینه

  خاطره جالبی که از سفرم به رُم میخوام براتون بگم اینه که وقتی به شهر رُم رسیدم متوجه شدم که اینترنت من کار نمیکنه و برای رسیدن به خونه آقای جیانکارلو به مشکل خوردم، محل تقریبی خونه اش رو توی برنامه maps.me سیو کرده بودم ولی این کافی نبود، شانسی که آوردم قبل از رفتنم به رُم عکس کوچه اش رو از google Street سیو داشتم، خلاصه بعد از 2 ساعت پیاده روی از ترمینال با اون کوله پشتی سنگین و هوای سرد به سمت خونه اش راه افتادم، نکته جالب اینجاست که دقیقا ماشینی که چند سال پیش توی گوگل استریت عکس گرفته شده بود سر همون کوچه دقیقا همونطوری پارک شده بود و تونستم اینطوری خونه آقای جیانکارلو رو پیدا کنم.

  اقامت در خانه جیانکارلو لوکوئنزی

  آقای جیانکارلو 61 ساله مجری رادیو و جورنالیست ایتالیایی که در شبکه های Rai ایتالیا برنامه اجرا میکنه من رو به خونش دعوت کرده بود که این تجربه بینظیری برای من بود، در پایین خلاصه ای از زندگی نامه شغلی آقای جیانکارلو را میخوانید:

  آقای جیانکارلو لوکوئنزی روزنامه نگاری را از سال 1978 در رادیو رادیکال آغاز کرد که به مدت 5 سال مدیر آن بود. او متعاقباً به روزنامه L'Indipendente نقل مکان کرد. پس از تجربه l'Indipendente او یکی از بنیانگذاران Il Foglio توسط جولیانو فرارا بود و به مدت 3 سال به عنوان سردبیر در رم باقی ماند.

  او سپس نقش معاون سردبیر هفته نامه لیبرال به کارگردانی فردیناندو آدورناتو را ایفا کرد. او توسط Sole 24 Ore به Radio24 تازه تاسیس در سال 2000 فراخوانده شد. او از میلان به رم بازگشت تا مدیر روابط نهادی Telepiù شود.

  در سال 2003 او تا سال 2007 به عنوان رئیس دفتر مطبوعاتی مجلس سنای جمهوری انتخاب شد. در سال 2007، با تجربه بنیاد Magna Carta، L'Occidentale را ایجاد کرد، روزنامه آنلاین که به مدت 5 سال مدیر آن بود.

  او مجری برنامه های رادیو 1 قبل از فردا و از 2 ژوئیه 2012 تا 12 ژوئن 2014 Zapping است که به Zapping duepuntozero تغییر نام داد، جایی که بعداً Ruggero Po جایگزین او شد. متعاقباً او همیشه برای Radio 1 Dovestate و از 15 سپتامبر رهبری می کند. سیاه و سفید 2014. از 5 سپتامبر 2016 او مدیریت زاپینگ را از سر گرفت و از 30 جولای تا 31 آگوست 2018 جای خود را به کارلو سیانتی داد.

  خیلی اهل مطالعه و یک جنتلمن واقعی هستش، تجربه زیادی در تلویزیون و رادیو ایتالیا داشت و یک هدیه از سیلویو برلوسکونی نخست وزیر دریافت کرده بود.

  آقای جیانکارو تابحال به ایران سفر نکرده وقتی ویدیو هایی از ایران بهش نشان میدادم با اشتیاق به این ویدیوها نگاه میکرد و راجع به ایران و مردم ایران سوال میپرسید. امیدوارم روزی به ایران سفر کنه و تجربه اش رو برای ایتالیایی ها بازگو کنه.

  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها