منتشر شده در

جزیره پنانگ؛ بزرگ‌ترین معبد بودایی در مالزی؛ ذوالفقار جعفر

مالزی

 • نام
  توحید شعبانلو
 • اولین باری که به مالزی سفر کردم سال 2006 به همراه خانواده بود؛ نمیدونم چرا اونموقع همه چیز اینجا برام رویایی بود و شاید این بخاطر سن کم من بود، چون در سفری که سال 2016 برای بار دوم به مالزی رفتم و دقیقا جاهای قدیمی رو سر زدم اصلا لذت بخش نبود.

  مسیر حرکت به مالزی

  اما اینبار برای رفتن به مالزی از راه زمینی از طریق تایلند وارد شدم، سفری طولانی از پوکت تایلند به کوالالامپور مالزی. مسیری حدودا 12 ساعته که واقعا اذیت کننده بود و اصلا پیشنهاد نمیکنم، من این مسیر رو با ون های مسافرتی رفتم که توش اصلا جای تکون خوردن نبود و کل مسیر جاده های ناهموار بود.

  پوکت تایلند به کوالالامپور مالزی

  ویزای مالزی

  برای اونایی که تابحال به مالزی سفر نکردن باید بگم که ایرانی ها برای سفر به مالزی ویزا نمیخوان و این کشور یه مهلت 14 روزه بهت میده تا کشور رو بگردی و این مجوز یکبار ورود به کشور هستش.

  پنانگ

  اولین مقصد من به مالزی جزیره و شهر پنانگ بود که خود پنانگ به دو قسمت شهر و جزیره تقسیم میشه که هر کدوم جاذبه های دیدنی خودشون رو دارن.

  اگه عاشق گرافیتی هستین این جزیره بهترین جا برای سفر هستش. کل شهر پر شده از گرافیتی های مختلف، از بازی پوکمون تا تصویری از بروسلی و خیلی شخصیت های معروف دیگه

  معبد کک لوک سی

  کک لوک سی بزرگترین معبد بودایی مالزی هستش که در جزیزه پنانگ در مالزی واقه شده و همچنین یک مرکز زیارتی با اهمیت برای بودایی‌های هنگ کنگ، فیلیپین، سنگاپور و دیگر کشورهای جنوب شرقی آسیاست.

  کک لوک سی به معنی «معبد سوخاواتی» است. در زبان هاکین (زبانی در چین جنوبی)، لغت کک-لوک به صورت تحت الفظی به معنی «شادی مطلق» می‌باشد، که همین عبارت ترجمه ای از لغت سوخاواتی، به معنی بهشت است. سی به معنی معبد می‌باشد.

  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها