منتشر شده در

هیچهایک در روسیه؛ همراه شدن با یک راننده اوکراینی به مقصد مسکو

روسیه

 • نام
  توحید شعبانلو
 • راستش هیچهایک در روسيه تجربه بي نظيري بود، شايد در هر كشور ديگه اي كه اين كارو انجام دادم به اندازه اين دلچسب نبود،قبل اين كار از دوستاي روسيم پرسيده بودم و با لبخند همشون ميگفتن كه هيچكس تو جاده هاي روسيه براي يه غريبه نگه نميداره.راننده من اصالت اكرايني داشت شايد به اين خاطر بود كه ايستاد.

  هيچكس تو جاده هاي روسيه براي يه غريبه نگه نميداره. این جمله رو بعد از اینکه بهش گفتم میخوام اولین ایرانی ای باشم که تو جاده های روسیه هیچهایک میکنه گفت.

  میزبانم در سن پترزبورگ

  کاترینا

  میزبانم در سن پترزبورگ

  ویدیو هیچهایک در جاده سن پترزبورگ به مسکو

  اما کلا هیچهایک چیه؟

  در تعریف هیچهایک می تونم بگم: کوله پشتی را بردار و به دل جاده بزن. همین! وقتی به جاده می رسی به احتمال زیاد یک راننده ای پیدا می شود که دلش بخواهد با یک فرد غریبه که داستان های زیادی برای گفتن دارد همسفر شود. البته گاهی ممکن است که شما مدت زیادی را در کنار جاده بایستید تا کسی شما را سوار کند. گاهی هم ممکن است در کمتر از چند دقیقه این اتفاق بیفتد. این دیگه بستگی به شانس شما داره. در فرهنگ لغت انگلیسی هم هیچهایک چنین معنا شده است.هیچهایک مانند یک بازی دو سر برد است که ممکنه شما در دو طرف آن برنده باشید. فایده اصلی این کار برای هیچهایکر این است که هیچ گونه هزینه ای پرداخت نمی کند. همچنین ممکن است سوار اتومبیل های خاص و ماشین هایی مانند تریلی و کامیون شود که قبلا تجربه سوار شدن به آن ها را نداشته است. به این ترتیب در هیچهایک هر لحظه منتظر اتفاقات هیجان انگیز و جدید باشید که حس دلنشینی را به انسان هدیه می کند.

  ممکن است راننده ای که یک هیچهایکر را سوار می کند دوستدار طبیعت باشد، به این ترتیب از حمل و نقل وسیله تک سرنسین خود جلوگیری کرده است؛ همچنین به وسیله این کار از تنهایی در می آید و سرگرم می شود. به این ترتیب هر دو طرف این بازی هیجان انگیز و جذاب دوستان جدیدی در سرتاسر دنیا پیدا می کنند، اماکن دیدنی و فرهنگ های مختلف شهر خود را به دیگری معرفی می کنند. به این ترتیب حتی ممکن است علاوه بر سفر رایگان، محل اقامت مجانی هم نصیب هیچهایکر شود.

  هیچ هایک یک سفر امن است به شرطی که مدیریت هیچ هایک بلد باشید. هر روز چالش های جدیدی سر راه تان قرار می گیرد که باید با آنها مواجه شوید و این کنش ها و واکنش های جاده ای مدرسه ای است که درس های بزرگی را به ما یاد خواهد داد.

    جنگل های اورخولو شمال روسیه

  در راه اورخولو

  وقتی با میزبانم کاترینا به شمال روسیه سفر کردیم در مورد هیچهایک صحبت کردیم و به من گفت که هیچوقت فرصت تجربه کردن هیچهایک رو نداشته.بخاطر زن بودنش یه ترسی توی وجودش هست که نتونه این ماجراجویی رو امتحان کنه.البته جالبه بدونید که تقریبا اسفند 96 یک مسافر از اسپانیا دعوت کردم به ایران و خیلی دوست داشت که هیچهایک در ایران رو امتحان کنه و اینکار برای اون یک چالش بزرگ بنظر می اومد,تا اینکه بعد بیست روز متوجه شدم که توی یکی از جاده های ایران ازش دزدی شده.همونطور که بنظر میرسه این کار ریسک زیادی رو به همراه داره.

  مسیر هیچهایک در روسیه

  مسیری که من هیچهایک کردم تقریبا ده ساعت طول کیشید و كل ساعتي كه تو ماشين راننده بودم فيلم ترسناك ميديد اونم با صداي زياد كه خواب رو از سرم پروند ولي شكايتي كه نميشد كرد به هرحال اين هيچهايكينگ بود و بیشتر اوقات اوکراینی حرف میزد که کاملا نمیفهمیدم جز یه جاهایی که راجع به سیاست و اسم فوتبالیست های معروف ایرانی رو گفت متوجه شدم.

  جاده سن پترزبورگ به مسکو خيلي زيبا بود هم موقع رفت که با قطار از مسکو به سن پترزبورک اومدم و هم برگشت که با اتوبان هاي پهن و درختان كاج سوزني يه منظره فوق العاده درست كرده بود ،پيشنهاد ميكنم بجاي مسير هوايي بين اين دو شهر كه اغلب مسافران ميرن،مسيرهاي زميني با قطار يا ماشين رو حتما امتحان كنيد

  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها