منتشر شده در

مهمان نوازی سوئیسی

سوئیس

 • نام
  توحید شعبانلو
 • بعد از اینکه یانوسکا من رو به خانه اش در لوکارنو شهر دیگری در سوئیس دعوت کرد، من به همراه کریستینا و لورنا راهی اون شهر شدیم.تقریبا چهل دقیقه طول کشید تا به شهر لوکارنو برسیم، خیلی دور نبود و منظره فوق العاده ای در مسیر دیدم.پیشنهاد من اینه که اگر میخواهید در اروپا سفر کنید حتما سفر زمینی رو امتحان کنید، درسته که زمانتون رو از دست میدید و باید مدیریت زمان کنید ولی مطمعن باشید پشیمون نمیشید!

    لوگانو به لوکارنو

  این دو شهر از شهرهای کوچک کشور سوئیس هستند و به دلیل نزدیکیشون به ایتالیا مردمان این شهر به زبون ایتالیایی صحبت میکنن مثل میزبان من کریستینا در لوگانو.جالبه بدونید اولین سال پس از جنگ جهانی دوم، زمانی که جشنواره فیلم لوکارنو در این شهر کوچیک زیبا برگزار شد؛ شاید کسی فکر نمیکرد که یه روز به یکی از قدیمی ترین جشنواره های سینمایی جهان تبدیل شود.

  گلشیفته فراهانی، عباس کیارستمی، امیر نادری کسانی بودند که به این جشنواره رفتند

    شهر لوکارنو سوئیس

   

  مهمان نوازی این خانواده مثال زدنی بود، پدر یانوسکا اهل ایتالیا و مادرش اهل اکوادور بود، از سفرهایشان و همینطور اکوادور برایم گفتند و اینکه چقدر دوست دارن به ایران سفر کنن،موقع خداحافظی مادر یانوسکا به من مقداری یورو داد تا از به یاد اون در ونیز (مقصد بعدی من در اروپا) یک نوشیدنی بخرم! در کل با اینکه زمان کمی باهم گذراندیم ولی اوقات خیلی خوبی بود.

  امیدوارم بزودی پذیرای آن ها در ایران باشم.

  خانه یانوسکا در لوکارنو سوئیس

  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها