منتشر شده در

رانندگی به شرق دور؛ از هلند تا ایران با فولکس

ایران

 • نام
  توحید شعبانلو
 • نیک

  نیک یک جهانگرد هلندی که تصمیم گرفت تا با خرید یک فولکس واگن دست دوم اونو تعمیر کنه و سفر خودش رو از هلند به شرق دور شروع کنه. ماشینش رو 150 یورو خرید و بعد از یکسری تعمیرات توی کارگاهی که داره شروع به حرکت کرد.

  مسیر حرکت

  مسیری چند هزار کیلومتری از هلند تا ایران اومد که در طول مسیر از کشورهای اروپای شرقی، ترکیه، گرجستان و آذربایجان عبور کرد تا به ایران برسه.

  هلند به ایران

  آشنایی من با نیک

  آشنایی من با نیک از طریق کوچ سرفینگ بود؛ بعد از اقامت چند روزه نیک در خانه ما تصمیم گرفتم که در ادامه سفر به ایران همراه نیک باشم و تا جنوب ایران با هم سفر کنیم.

  در راه کاشان

  کویر مرنجاب

  شهر زیرزمینی نوش آباد

  این شهر زیر‌زمینی در‌واقع مجموعه‌ای از دالان‌ها، اتاق‌ها، راهرو‌ها، چاه‌ها، کانال‌ها و… است که در زیر شهر نوش آباد، در عمق ۴ تا ۱۶‌متری از سطح زمین و در سه طبقه،‌ گسترانیده شده است. وسعت این شهر زیر‌زمینی شگفت‌آور به قدری است که تا بیرون از حصار تاریخی شهر نوش آباد ادامه دارد و مساحت آن به حدود ۴ کیلومتر‌مربع می‌رسد. چیزی که در خصوص این شهر زیر‌زمینی جذابیت دارد این است که این مجموعه وسیع به‌صورت دست‌کند در زیر زمین ساخته شده است. از آنجایی که جنس زمین این منطقه بسیار سخت است، باستان‌شناسان می‌گویند که برای حفاری این مجموعه از از ابزار‌هایی با جنسی شبیه الماس استفاده شده است.

  منبع: ره بال

  اما در حالی که داشتیم شهر رو میگشتیم با آقایی آشنا شدیم که بعد از 2 دقیقه صحبت کردن ما رو به خونه اش دعوت کرد که این یکم برای نیک عجیب بود.

  نوش آباد

  اصفهان

  سفر به اصفهان چندتا مزیت داشت، اولیش تمدید ویزای نیک بود و بعد ملاقات بچه های فولکس واگن اصفهان که تو چندروزی که اصفهان بودیم باهاشون قرار گذاشتیم. از طرف دیگه یکی از دوستای قدیمم که داشت برای همیشه از ایران میرفت من رو نیک رو به مهمونیش دعوت کرد.

  روستای جاجا

  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها